Observator » Ştiri sociale » Românii ar putea scăpa de taxa Radio-TV

Românii ar putea scăpa de taxa Radio-TV

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.04.2014, 14:17 | Modificat la 01.04.2014, 14:23

Taxa Radio-TV ar putea fi plătită, în viitorul apropiat, doar de abonaţii care optează pentru aceste servicii

Propunerea legislativă a fost adoptată tacit astăzi, în Camera Deputaţilor, informează Antena 3. 

În prezent, taxa este colectată prin intermediul furnizorului de energie electrică. Iniţiatorii proiectului spun că actuala lege impune o dublă taxare a celor care au încheiat un contract cu un operator de cablu TV. 

Propunerea legislativă va trece prin Senat. 

Articolul continuă după reclamă