Observator » Ştiri sociale » Românii care lucrează în strainatatese întorc acasă

Românii care lucrează în strainatatese întorc acasă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.01.2016, 19:57 | Modificat la 01.02.2017, 01:00

Există şi români care trăiesc cu gândul la România. Oameni care lucreaza în străinătate şi câte 10 ani şi se întorc apoi acasă pentru a investi în mici afaceri. Sunt cei care mai cred în potenţialul de dezvoltare al ţării, după ce străinătatea le-a redat încrederea. Peste 3 milioane de români lucrează afară şi doar una dintre patru familii se gândeşte să se întoarcă în România.

Există şi români care trăiesc cu gândul la România. Oameni care lucreaza în străinătate şi câte 10 ani şi se întorc apoi acasă pentru a investi în mici afaceri. Sunt cei care mai cred în potenţialul de dezvoltare al ţării, după ce străinătatea le-a redat încrederea. Peste 3 milioane de români lucrează afară şi doar una dintre patru familii se gândeşte să se întoarcă în România.