Observator » Ştiri sociale » Doi șoferi la un pas de tragedie, după o depășire neregulamentară pe linia continuă

Doi șoferi la un pas de tragedie, după o depășire neregulamentară pe linia continuă

Doi șoferi la un pas de tragedie, după o depășire pe linia continuă Șoferii celor două autoturisme au încălcat în același timp regulile de circulație - captură video Info Trafic 24
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.08.2019, 21:37 | Modificat la 28.08.2019, 21:51

Doi șoferi au fost la un pas de o tragedie, după ce au încălcat în același timp regulile de circulație. Deși coliziunea nu a putut fi evitată, o frână bruscă a atenuat mult din forța impactului.

Doi șoferi au fost la un pas de o tragedie, după ce au încălcat în același timp regulile de circulație. Deși coliziunea nu a putut fi evitată, o frână bruscă a atenuat mult din forța impactului.

Pe imagile postate pe pagina de Facebook Info Trafic 24 se poate observa cum șoferul unui Logan gri se angajează într-o depășire, deși benzile erau separate de linia continuă, care interzice astfel de manevre. 

Imediat după ce s-a angajat în depășire, șoferul din față a virat brusc la stânga, deși nici el nu ar fi avut voie să facă asta.

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

În ultima secundă, șoferul Loganului a frânat brusc, pentru a evita un impact la o viteză nimicitoare. Nu a putut evita ciocnirea, dar aceasta a fost una ușoară.

Pe acelaşi subiect