Observator » Ştiri sociale » Trei oameni au murit, după o depașire riscantă pe şoseaua care leagă Piteşti de Slatina

Trei oameni au murit, după o depașire riscantă pe şoseaua care leagă Piteşti de Slatina

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.07.2014, 09:05 | Modificat la 05.07.2014, 09:18

O depăşire în viteză s-a încheiat cu moartea a trei oameni, pe şoseaua care leagă Piteşti de Slatina

O depăşire în viteză s-a încheiat cu moartea a trei oameni, pe şoseaua care leagă Piteşti de Slatina

Se aflau într-o maşină prinsă în coloană, când şoferul şi-a pierdut răbdarea şi a început să accelereze pe contrasens. Manevra riscantă a durat câteva secunde, până când autoturismul a fost spulberat de un TIR, care circula regulametar.