Observator » Ştiri sociale » Trei victime după ce un autoturism s-a răsturnat din cauza poleiului

Trei victime după ce un autoturism s-a răsturnat din cauza poleiului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.12.2016, 16:11 | Modificat la 21.12.2016, 16:30

Un bărbat şi două femei au ajuns la spital din cauza poleiului! Autoturismul în care se aflau a derapat pe drumul dintre două localităţi din judeţul Sălaj. Bărbatul care se afla la volan a avut nevoie de o echipă de descarcerare pentru a fi eliberat din caroseria deformată.

Un bărbat şi două femei au ajuns la spital din cauza poleiului! Autoturismul în care se aflau a derapat pe drumul dintre două localităţi din judeţul Sălaj. Bărbatul care se afla la volan a avut nevoie de o echipă de descarcerare pentru a fi eliberat din caroseria deformată.

Din cauza poleiului, maşina în care se aflau bărbatul, fiica sa şi o prietenă a tinerei s-a răsturnat într-un şanţ.

Şoferul plecase din Baia Mare spre Cluj Napoca. O ducea pe fiica lui la spital, pentru un control. În urmă cu doi ani, tânăra de 24 de ani trecuse printr-un transplant renal, aşa că trebuia adusă periodic la consult. Din păcate, poleiul le-a stricat toate planurile.

Articolul continuă după reclamă

Toate victimele au ajuns la Spitalul din Dej. Când l-au preluat medicii, starea şoferului era gravă. Cele două tinere se simt bine.