Turiștii de la munte s-au bătut cu bulgări de zăpadă la piscină
Departe de pârtiile aglomerate, sute de turişti au făcut valuri în cel mai mare complex acvatic din Braşov. S-au relaxat în bazinele cu apă încălzită sau chiar în piscinele descoperite. Cei mai curajoşi dintre ei s-au bătut cu zăpadă în costume de baie.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Departe de pârtiile aglomerate, sute de turişti au făcut valuri în cel mai mare complex acvatic din Braşov. S-au relaxat în bazinele cu apă încălzită sau chiar în piscinele descoperite. Cei mai curajoşi dintre ei s-au bătut cu zăpadă în costume de baie.
Par imagini desprinse din reclame, dar sunt cât se poate de adevărate. Într-unul dintre bazinele descoperite ale complexului acvatic din Braşov, turiştii se bat cu zăpadă, în costume de baie.
Oameni de zăpadă puteau să devină chiar ei, după ce s-au tăvălit prin omăt. La minus două grade Celsius, distracţia a rivalizat-o pe cea de pe pârtii.
Pentru două ore de bălăceală, turiştii plătesc 30 de lei. Iar dacă vor să petreacă toată îm complexul acvatic, scoată din buzunare 55 de lei.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰