Observator » Ştiri sociale » Un adolescent de 17 ani spulberat de masina politiei pe trecerea de pietoni

Un adolescent de 17 ani spulberat de masina politiei pe trecerea de pietoni

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.11.2010, 06:03 | Modificat la 20.02.2018, 07:45

Un adolescent de 17 ani din Drobeta-Turnu Severin a murit azi-noapte, dupa ce a fost lovit de o duba a politiei. El era pe trecerea de pietoni, spun martorii. Duba politiei era in misiune, spun oamenii legii. Oricum, investigatiile care au urmat au incins spiritele la locul accidentului. Mai multi martori s-au luat la cearta cu politistii pe care i-au acuzat ca ar fi incercat sa compromita probele.

Un adolescent de 17 ani din Drobeta-Turnu Severin a murit azi-noapte, dupa ce a fost lovit de o duba a politiei. El era pe trecerea de pietoni, spun martorii. Duba politiei era in misiune, spun oamenii legii. Oricum, investigatiile care au urmat au incins spiritele la locul accidentului. Mai multi martori s-au luat la cearta cu politistii pe care i-au acuzat ca ar fi incercat sa compromita probele.