Observator » Sondaj » SONDAJ: Gătiţi cu mai puţine ingrediente ca să faceţi economie?

SONDAJ: Gătiţi cu mai puţine ingrediente ca să faceţi economie?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.06.2026, 10:06 | Modificat la 03.06.2026, 10:27

Prețurile cresc, ingredientele dispar. Nu din magazine, ci din rețete. În bucătăriile românilor, moda momentului este una cât se poate de simplă: mese cu trei, patru sau cinci ingrediente.

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos: