Dinamo - Viitorul Constanţa 1-2/ Puştii lui Hagi au dat lovitura în "Groapă"

Prima surpriză a campionatului a explodat în Ştefan cel Mare. După ce a câştigat Cupa Marbella în turneul de pregătire din Spania, Dinamo a pierdut cu Viitorul, echipa care visează să se salveze de la retrogradare şi anul acesta.

Dinamo a apăsat pedala de acceleraţie. I-a luat tare pe puştii lui Hagi! Omul cu garajul plin de super bolizi a dat gol în minutul 7. Cei de la Viitorul s-au plâns că a fost ofsaid.

Pentru Dinamo, coşmarul a început în minutul 18. Benzar i-a avertizat pe câinii lui Stoican când a trimis în bară.

Dinamo a condus aproape tot meciul transmis în direct de Antena 1. Dar câinii lui Stoican s-au pierdut cu firea pe final. Adus din Liga a treia, Ionuţ Cioinac le-a dat o mână de ajutor celor de la Viitorul. Şi-a dat autogol la un sfert de oră după ce a intrat pe teren.

Naumovski n-a mai ajuns mingea şi s-a făcut 1-1. În minutul 89, arbitrul a dat penalty pentru oaspeţi. Tot Cioinac a fost omul negru! L-a pus jos în careu pe Mitriţă.

Observator » Sport » Dinamo - Viitorul Constanţa 1-2/ Puştii lui Hagi au dat lovitura în "Groapă"