Formula 1. Olandezul Max Verstappen (Red Bull) a câştigat, noaptea trecută, cursa de sprint din cadrul Marelui Premiu al SUA, a 18-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, relatează news.ro.

la 22.10.2023, 12:36

Formula 1: Max Verstappen, câştigătorul cursei sprint de la Marele Premiu al Statelor Unite - Profimedia

Pe circuitul de la Austin, Verstappen s-a impus după ce pornise din pole position. Este a treia sa victorie la sprint din acest sezon.

Pe locul doi s-a clasat Lewis Hamilton (Mercedes), iar pe trei a terminat Charles Leclerc (Ferrari).

Veţi participa la Slujba de Înviere?

Observator » Sport » Formula 1: Max Verstappen, câştigătorul cursei sprint de la Marele Premiu al Statelor Unite