Echipa italiană AC Milan a învins miercuri, cu scorul de 3-1, formaţia croată Dinamo Zagreb, într-un meci disputat în etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor. La Varşovia, echipa ucraineană Şahtior Doneţk şi echipa scoţiană Celtic Glasgow au terminat la egalitate, 1-1.

la 14.09.2022, 22:20

Liga Campionilor: AC Milan 3-1 cu Dinamo Zagreb. Şahtior Doneţk a făcut egal cu Celtic - Profimedia

În meciul de la Milano, din grupa E, AC Milan a deschis scorul târziu, din penalti, prin Giroud în minutul 45. Imediat după pauză Saelemaekers a înscris pentru 2-0. Croaţii au redus din diferenţă prin Orsic, în minutul 56, dar Pobega a marcat pentru Milan în minutul 77 stabilind scorul final, 3-1, ptrivit news.ro.

La Varşovia, în cadrul grupei F, Celtic Glasgow a deschis scorul prin autogolul lui Bondarenko, din minutul 10, iar Şahtior a egalat în minutul 29 prin Mykhailo Mudryk.

Observator » Sport » Liga Campionilor: AC Milan 3-1 cu Dinamo Zagreb. Şahtior Doneţk a făcut egal cu Celtic