Observator » Ştiri Auto » Depășire de infarct în Galați, pe linia continuă. Două mașini au fost la un pas de catastrofă

Video Depășire de infarct în Galați, pe linia continuă. Două mașini au fost la un pas de catastrofă

Daniel Murărescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.08.2021, 15:55 | Modificat la 02.08.2021, 15:56

Un șofer a fost amendat cu 580 de lei și s-a ales cu permisul reținut pentru 30 de zile după o depășire extrem de periculoasă pe linia continuă, în județul Galați.

"În urma apariției, în spațiul public, pe un site de socializare, a unei filmări în care se observă un autoturism care depășește un alt autovehicul, încălcând marcajul longitudinal continuu, polițiștii Serviciului Rutier Galați s-au autosesizat, identificând autoturismul în cauză și persoana aflată la volanul acestuia. Este vorba despre un bărbat, de 48 de ani, din municipiul Tecuci, care a circulat pe D.E. 581, dinspre localitatea Cosmești către municipiul Tecuci,  și care a fost sancționat contravențional pentru nerespectarea regulilor privind depășirea, cu amendă în valoare de 580 de lei, fiindu-i reținut, totodată, permisul de conducere, pe o perioadă de 30 de zile", au transmis cei de la IPJ Galați.