Observator » Campanii » 'Dezbate România" şi-a desemnat câştigătorii

'Dezbate România" şi-a desemnat câştigătorii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.02.2014, 07:52 | Modificat la 27.02.2014, 08:42

Cea de-a şasea ediţie a concursului Dezbate România, organizat de Fundaţia Dan Voiculescu, şi-a desemnat câştigătorii.

Cu o temă destul de controversată "România, monarhie sau republică?", cele două echipe au reuşit să demonstreze în faţa unui juriu format din academicieni, oameni de cultură şi oameni de televiziune că România poate fi şi monarhie şi republică.