Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Cât a cheltuit un turist pe o frigăruie, o porţie de cartofi şi salată la Târgul de Crăciun din Craiova

Târgurile de Crăciun s-au deschis deja în marea majoritate a ţării, motiv bun pentru turişti pentru o zi de relaxare şi plimbat pentru a admira mult aşteptatele luminiţe. Preţurile de la tarabe nu fac însă cu ochiul tuturor.

de Redactia Observator

la 14.12.2024 , 15:26

- Tiktok

Comercianţii de la tarabe se întrec în produse care mai de care mai apetisante pentru a atrage clienţii, mirosul mâncărurilor fiind simţit încă de la intrarea în Târgurile de Crăciun. Cu toate acestea, preţurile nu sunt pentru toate buzunarele.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

Un turist venit la Târgul de Crăciun din Craiova a plătit pentru o porţie de cartofi, o frigăruie şi o salată murată l-a costat preţul de 42 de lei.

De asemenea, pentru o călătorie cu trenuleţul de Crăciun, biletul pentru este de 3 lei , iar pentru o cursă cu liftul lui Moş Crăciun care durează 3 minute, preţul este de 50 de lei.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Credeți că autoritățile responsabile de gestionarea deșeurilor ar trebui trase la răspundere pentru incidentele cu urși din zonele urbane?
Observator » Ştiri economice » Cât a cheltuit un turist pe o frigăruie, o porţie de cartofi şi salată la Târgul de Crăciun din Craiova