Galerie foto Accident grav cu 5 victime, în Hunedoara. O maşină a fost izbită în plin de un camion care încerca să evite un alt impact
Cinci persoane au fost rănite într-un accident de circulaţie care a avut loc, marţi, pe drumul naţional DN 76, pe raza comunei Vălişoara, după ce şoferul unui autotren cu remorcă a intrat pe contrasens, încercând să evite impactul cu o autoutilitară care intrase în depăşirea unui autoturism.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Hunedoara, din primele cercetări la faţa locului a reieşit că, în încercarea de a evita accidentul, şoferul autotrenului a frânat, a pierdut controlul volanului şi a intrat pe contrasens, iar apoi în coliziune cu un autoturism care circula normal.
"În urma accidentului, a rezultat rănirea conducătorului autotrenului, a conducătorului autoturismului şi a trei pasageri din autoturism, cu vârste cuprinse între 40 şi 67 de ani", a precizat sursa citată.
În cauză, poliţiştii au întocmit un dosar de cercetare penală.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰