Observator » Evenimente » Tânăr de 17 ani din Reșița, mort după ce a intrat cu motocicleta într-un container

Tânăr de 17 ani din Reșița, mort după ce a intrat cu motocicleta într-un container

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.07.2019, 09:58 | Modificat la 05.07.2019, 10:02

Accident grav în Reșița. Un tânăr de 17 ani a murit, joi seara, după ce a intrat cu motocicleta într-un container. Băiatul conducea beat la momentul impactului.

Accident grav în Reșița. Un tânăr de 17 ani a murit, joi seara, după ce a intrat cu motocicleta într-un container. Băiatul conducea beat la momentul impactului.

Tragedia s-a produs în jurul orei 19:25, pe Bulevardul Muncii din Reșița. Șoferul mopedului, un tânăr de 17 ani, a pierdut controlul direcției și s-a izbit puternic de un container amplasat pe marginea drumului. 

Grav rănit, băiatul a fost preluat de ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Reșița, însă medicii nu i-au mai putut salva viața. În cursul nopții, trupul tânărului a cedat, fiind pronunțat decesul. 

Articolul continuă după reclamă
Tânăr mort în accident de motocicletă în Reșița

Un tânăr de 17 ani, din Reșița, care conducea un motociclu în zona de aprovizionare a unui supermarket, pe fondul consumului de băuturi alcoolice, pierde controlul asupra direcției de deplasare, cade pe partea carosabilă și intră în coliziune cu un container metalic”, a informat Dinu Nicorici, purtătorul de cuvânt al IPJ Caraș-Severin, potrivit reper24.ro.