Video Accident uluitor în Teleorman: Un fost polițist, beat la volan, a lovit cu mașina un alt polițist de la Rutieră
Accident incredibil în Teleorman. Un poliţist ieşit la pensie s-a urcat la volan deşi era băut bine şi a intrat cu maşina în plin într-un alt auturism. Culmea este că la volan se afla tot un poliţist, la Rutieră chiar, aflat în timpul liber.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Era aproape de miezul nopţii când fostul poliţist, în vârstă de 52 de ani, a ieşit cu duba pe care o conducea din parcarea unui magazin aflat în localitatea Buzescu din Teleorman.
Pe imaginile suprinse de o cameră de supraveghere se vede cum a întors şi, din nu se ştie ce motiv, a ajuns pe contrasens unde a lovit frontal o altă maşină care circula regulamentar. Şi acest autoturism era condus tot de un poliţist, chiar de la Serviciul Rutier. Agentul se afla în timpul liber şi s-a ales cu răni serioase în urma impactului.
Iuliana Ianculescu, IPJ Teleorman: În urma evenimentul, a rezultat vătămarea corporală a conducătorului în vărstă de 29 de ani, fiind transportat la o unitate medicală pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Chiar dacă impactul a fost unul puternic, fostul poliţist a scăpat fără zgârieturi
Iuliana Ianculescu, IPJ Teleorman: Conducătorul auto în vârstă de 52 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de 0,92 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Fostul poliţist a fost dus la spital pentru recoltare de probe biologice şi are dosar penal.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰