Observator » Evenimente » Anchetă penală, după ce un medic s-a plâns că a operat un suspect de coronavirus fără echipament de protecție

Anchetă penală, după ce un medic s-a plâns că a operat un suspect de coronavirus fără echipament de protecție

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.03.2020, 22:21 | Modificat la 27.03.2020, 22:23

Anchetă penală, după ce un medic s-a plâns pe Facebook că a fost nevoit să opereze un pacient suspect de coronavirus fără să aibă echipament de protecție. Episodul revoltător s-ar fi petrecut la cel mai mare spital din județul Gorj.

  • Anchetă penală, după ce un medic s-a plâns că a operat un suspect de coronavirus fără echipament de protecție
  • Medicul și-ar fi cumpărat echipamentul improvizat dintr-un magazin de bricolaje

Anchetă penală, după ce un medic s-a plâns pe Facebook că a fost nevoit să opereze un pacient suspect de coronavirus fără să aibă echipament de protecție. Episodul revoltător s-ar fi petrecut la cel mai mare spital din județul Gorj.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările