Bătaie în fața unui bloc din Pitești. Doi tineri au atacat locatarii care le-au cerut să facă liniște
Doi tineri de 25 de ani din Piteşti au fost reţinuţi după ce au agresat doi locatari care le-au cerut să nu mai facă gălăgie în faţa unui bloc. Incidentul a avut loc sâmbătă seara, iar victimele au fost bătute chiar în fața imobilului, în urma unui conflict spontan. Poliţia a deschis un dosar penal şi continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs agresiunea.
Intervenţia poliţiştilor de la Investigaţii Criminale din cadrul Secţiei 2 Poliţie Piteşti a avut loc în urma unei sesizări potrivit căreia doi tineri au lovit două persoane pentru că le-au cerut să nu mai facă zgomot, informează News.ro.
Cercetările Poliţiei arată că, în seara zilei de sâmbătă, 14 iunie, în jurul orei 20, doi locatari ai unui imobil din Piteşti le-au cerut celor doi tineri să nu mai facă zgomot la scara din faţa blocului, spunându-le că felul în care se manifestă tulbură ordinea şi liniştea publică.
Replica celor doi tineri a fost una şi mai violentă, ei lovindu-i pe cei doi locatari cu vârste de 41, respectiv 60 de ani.
În noaptea de sâmbătă spre duminică, cei doi scandalagii au fost reţinuţi pentru 24 de ore, iar oficialii poliţiei anunţă că, în cursul zilei de duminică vor fi prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti, cu propunere de luare a unor noi măsuri preventive.
Poliţia continuă cercetările pentru a stabili împrejurările în care au avut loc incidentele violente.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰