Observator » Evenimente » Capitala rock-ului clasic românesc a fost în inima Ardealului. Mii de persoane au venit la concertul trupei Phoenix (Video)

Capitala rock-ului clasic românesc a fost în inima Ardealului. Mii de persoane au venit la concertul trupei Phoenix (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.05.2019, 07:45 | Modificat la 20.05.2019, 09:27

Zilele oraşului Târgu Mureş au adunat fanii şi nostalgicii care au vrut să audă din nou hiturile trupei Phoenix. Nu au lipsit din peisaj grătarele încinse şi focul de artificii.

Zilele oraşului Târgu Mureş au adunat fanii şi nostalgicii care au vrut să audă din nou hiturile trupei Phoenix. Nu au lipsit din peisaj grătarele încinse şi focul de artificii.

Aproximativ o sută de mii de oameni estimează organizatorii că au participat la zilele oraşului.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

O altă trupă care i-a răsfăţat pe rockerii de toate vârstele a fost Omega.  Nu departe de scenă, grătarele au sfârâit continuu.

Înghesuiala cea mai mare, însă, a fost la standul cu. prepeliţă la rotisor.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Pe acelaşi subiect