Antena Meniu Search
x

Curs valutar

CARNAGIU PE ŞOSEA. Care a fost cauza teribilului accident în urma căruia doi oameni au murit pe loc, iar alţi trei se zbat între viaţă şi moarte!

Doi oameni şi-au pierdut viaţa, iar alţi zece au ajuns în stare gravă la spital după ce un microbuz a fost spulberat de un autocar, în această dimineaţă. Potrivit primelor informaţii, accidentul a fost provocat de şoferul microbuzului care a intrat pe contrasens.

de Redactia Observator

la 10.08.2017 , 09:25

Doi oameni şi-au pierdut viaţa, iar alţi zece au ajuns în stare gravă la spital după ce un microbuz a fost spulberat de un autocar, în această dimineaţă. Potrivit primelor informaţii, accidentul a fost provocat de şoferul microbuzului care a intrat pe contrasens.

"Conducătorul microbuzului a intrat pe contrasens şi s-a lovit frontal stânga de un autocar care circula regulamentar din sens opus. În urma impactului, o femeie şi un bărbat care se aflau pe scaunul din spatele şoferului microbuzului, au decedat", a declarat, pentru Agerpres, purtătorul de cuvânt al IPJ Arad, inspector principal Lorena Radu.

Articolul continuă după reclamă

Microbuzul transporta muncitori la o fabrică din zonă, în timp ce autocarul era gol. 

Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor elementelor care au dus la producerea accidentului de circulaţie, în cauză fiind deschis un dosar penal, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Arad. 

Traficul rutier a fost blocat în zona accidentului pentru intervenţia echipelor de prim ajutor şi pentru efectuarea măsurătorilor legale.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Evenimente » CARNAGIU PE ŞOSEA. Care a fost cauza teribilului accident în urma căruia doi oameni au murit pe loc, iar alţi trei se zbat între viaţă şi moarte!