Observator » Evenimente » Ce a pățit vatmanul care a intrat cu tramvaiul în mai multe maşini care aşteptau la semafor, în sectorul 6

Video Ce a pățit vatmanul care a intrat cu tramvaiul în mai multe maşini care aşteptau la semafor, în sectorul 6

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.05.2022, 13:27 | Modificat la 04.05.2022, 13:34

Scenele de coșmar care au fost filmate în sectorul 6 al Capitalei, după ce un tramvai a izbit mai multe mașini care traversau o intersecție au atras şi atenţia reprezentanţilor companiei de transport. 

Între timp, vatmanul tramvaiului a fost suspendat de funcţie după ce au fost verificate sistemele de frânare ale vehicului și nu ar fi vorba de vreo defecțiune tehnică.

Imaginile au fost inregistrate chiar de camera de supraveghere amplasată la bordul tramvaiului. În ciuda impactului puternic, din fericire, nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale. 

Atât vatmanul, cât și șoferii au fost testaţi cu aparatul alcooltest iar rezultatul a fost negativ. Polițiștii încearcă să afle acum ce s-a întâmplat cu exacitate. 

Articolul continuă după reclamă