Doi copii, de 3 şi 5 ani, băgaţi în spital după impactul între un microbuz şi o maşină. Accident cu 4 răniţi în Cluj-Napoca
Accident cu patru răniţi pe un bulevard din Cluj-Napoca. O femeie de aproximativ 30 de ani, un tânăr de 21 de ani şi doi copii cu vârste cuprinse între 3 şi 5 ani au fost transportaţi la spital, după impactul dintre un autoturism şi un microbuz.
![Accident rutier în Cluj-Napoca Accident rutier în Cluj-Napoca](https://img.observatornews.ro/0/2023/3/6/514174/accident-cluj-b3c78e9f.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Pompierii din Cluj-Napoca au intervenit, luni, după ce un autoturism şi un microbuz s-au ciocnit pe un bulevard din oraş. O femeie, un tânăr de 20 de ani şi doi copii de 3 şi 5 ani au fost transportaţi la spital.
Accident cu 4 răniţi în Cluj-Napoca. Doi dintre ei sunt copii de 3 şi 5 ani
”Pompierii de la Detaşamentul 1 Cluj-Napoca au intervenit la un accident rutier petrecut pe Bulevardul 21 Decembrie. În accident au fost implicate un autoturism şi un microbuz. Din fericire, nu au existat persoane încarcerate”, a transmis ISU Cluj. Sursa citată a precizat că o femeie de aproximativ 30 de ani va fi transportată la spital, alături de doi minori de aproximativ 3 şi 5 ani.
”Aceştia au fost preluaţi de ambulanţa SAJ. În schimb, echipajul SMURD va transporta la spital un tânăr de aproximativ 20 de ani. Toate persoanele au, la o primă evaluare, afecţiuni uşoare”, a precizat ISU Cluj. La misiune a luat parte şi o autospecială cu modul de descarcerare. De asemenea, pompierii au asigurat măsurile specifice de prevenire şi stingere a incendiilor.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰