Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Video Goana pe trotinetă s-a încheiat cu o amendă usturătoare. Tânărul care a fugit de poliție prin Galați, prins după o săptămână

Tânărul teribilist care fugea, într-una din serile trecute, de poliție pe o trotinetă pe străzile din Galați a fost, în cele din urmă, identificat. O săptămână le-a luat polițiștilor să îi dea de urmă. 

de Redactia Observator

la 22.05.2025 , 17:47

E vorba de un tânăr de 27 de ani de loc din localitatea Independența. Polițiștii l-au amendat cu 3240 de lei, dar bărbatul poate fi fericit, chiar dacă amenda îl costă mai mult decât trotineta. Până la urmă scăpat ieftin: nu s-a ales și cu dosar penal.

Bărbatul a fost surprins săptămâna trecută deplasându-se cu viteză, în timpul nopții, pe străzile din Galați, folosind o trotinetă electrică. Polițiștii rutieri au pornit în urmărirea acestuia, însă tânărul a reușit să scape. Filmuleţul cu goana nebună a fost postat de un internaut pe reţelele de socializare.

IPJ Galați a anunțat că incidentul s-a petrecut în noaptea de joi spre vineri. Polițiștii rutieri au observat în trafic o persoană ce circula cu viteză pe o trotinetă și au încercat să o oprească, folosind semnalele acustice și luminoase.

Articolul continuă după reclamă

Deși a fost somat să tragă pe dreapta, tânărul a ignorat indicațiile polițiștilor și a continuat deplasarea, reușind să scape după ce a pătruns pe o alee pietonală. În prezent, autoritățile fac demersurile necesare pentru identificarea persoanei și luarea măsurilor necesare.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi încuraja copiii spre o carieră în gaming?
Observator » Evenimente » Goana pe trotinetă s-a încheiat cu o amendă usturătoare. Tânărul care a fugit de poliție prin Galați, prins după o săptămână