Video Haos în trafic, Galaţi. Momentul în care un bărbat loveşte mai multe maşini, apoi fuge de poliţie
Un incident periculos a avut loc noaptea trecută în Galați. Un bărbat, care părea să fie sub influența alcoolului sau a drogurilor, a provocat haos în trafic. Totul s-a întâmplat pe o trecere de pietoni, unde individul a început să lovească autoturismele care circulau din ambele sensuri, punând în pericol atât șoferii, cât și pietonii din zonă.
La fața locului a ajuns rapid și o ambulanță, însă, din fericire, nu au fost raportate victime.
Ulterior, polițiștii au intervenit, însă individul a reușit să fugă. Potrivit martorilor, acesta a intrat printre blocuri, apoi s-a ascuns într-o scară cu două ieșiri și a dispărut. Deși a fost identificat, bărbatul nu a fost încă prins până la această oră.
Imaginile surprinse de un martor arată momentul în care agresorul lovește autoturismele și momentul în care fuge din fața polițiștilor.
Poliția continuă cercetările pentru găsirea și reținerea bărbatului, urmând să stabilească și ce anume l-a determinat să recurgă la un asemenea comportament extrem de periculos.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰