Observator » Evenimente » 10 muncitori transportaţi cu duba de marfă, de un şofer din Braşov

10 muncitori transportaţi cu duba de marfă, de un şofer din Braşov

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.03.2019, 15:04 | Modificat la 28.03.2019, 15:05

O razie a poliţiştilor din judeţul Braşov a scos la iveală condiţiile inumane în care sunt transportaţi călătorii. 10 oameni au coborât, rând pe rând, din spatele unei dube care trebuia să transporte doar marfă. 

O razie a poliţiştilor din judeţul Braşov a scos la iveală condiţiile inumane în care sunt transportaţi călătorii. 10 oameni au coborât, rând pe rând, din spatele unei dube care trebuia să transporte doar marfă. 

Muncitorii stăteau pe bănci împrovizate sau chiar pe lăzi, într-un vehicul utilitar extrem de degradat. Şoferul a primit o amendă de 9.000 de lei, iar călătorii au fost nevoiţi să-şi continue drumul la serviciu... pe jos.