O tânără din Maramureş şi-a salvat mama de la o bătaie cruntă. A sunat disperată la 112 să anunţe că tatăl ei este beat şi agresiv
A meritat să dea dovadă de curaj! O tânără din Maramureș a sunat la 112 și a cerut ajutorul polițiștilor pentru a opri o agresiune între părinții ei. Potrivit Poliției Maramureș, polițiștii Secției 2 au fost sesizați de către o tânără, cu privire la faptul că tatăl său o bate pe mama sa.
![Imagine ilustrativă Imagine ilustrativă](https://img.observatornews.ro/0/2022/11/27/499572/mama-batuta-fccd37c1.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Deplasați la fața locului, oamenii legii au identificat victima ca fiind o femeie de 48 de ani și pe soțul acesteia, un bărbat de 59 de ani. În urma verificărilor, polițiștii au constatat faptul că pe fondul consumului de alcool, bărbatul a agresat-o fizic și a amenințat-o pe femeie.
Deoarece era foarte agitat, tatăl a fost transportat de un echipaj S.A.J. Maramureș la Spitalul Municipal Sighetu Marmației, secția Psihiatrie, în vederea internării. Polițiștii au deschis dosar penal de violență în familie și amenințare.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰