Observator » Evenimente » O pacientă a murit la Institutul Oncologic Iaşi, după ce în salon a intrat o persoană cu gripă

O pacientă a murit la Institutul Oncologic Iaşi, după ce în salon a intrat o persoană cu gripă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.02.2018, 13:12 | Modificat la 06.02.2018, 14:14

Un om răcit sau gripat nu are ce să caute în apropierea unei rude internate în spital, mai ales dacă acesta are o boală foarte gravă!

Un om răcit sau gripat nu are ce să caute în apropierea unei rude internate în spital, mai ales dacă acesta are o boală foarte gravă! O pacientă a Institutului Oncologic Regional Iaşi a murit, din cauză că, în salonul în care se afla, a intrat o persoană care avea gripă. De altfel, Institutul a intrat în carantină, după ce mai mulţi pacienţi au contractat această boală.