Observator » Evenimente » Peste 400 de elevi şi 25 de profesori s-au autoevacuat, după ce un incendiu a izbucnit la chioşcul din curtea unei şcoli din Hunedoara

Video Peste 400 de elevi şi 25 de profesori s-au autoevacuat, după ce un incendiu a izbucnit la chioşcul din curtea unei şcoli din Hunedoara

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.09.2022, 08:58 | Modificat la 24.09.2022, 08:59

A fost panică, ieri dimineaţă, la o Şcoală Generală din Haţeg, judeţul Hunedoara. 

Un incendiu a izbucnit la chioşcul din curtea unităţii de învăţământ, iar flăcările şi fumul gros s-au putut vedea de la sute de metri distanţă.  

Cadrele didactice au încercat să stingă focul, însă nu au putut domoli flăcările violente. Peste 400 de elevi şi 25 de profesori s-au autoevacuat din şcoală înainte de sosirea pompierilor militari, care au lichidat apoi rapid incendiul.

Potrivit primelor date, focul ar fi izbucnit în urma unui scurtcircuit electric.

Articolul continuă după reclamă