Observator » Evenimente » "Lacul lebedelor pe gheaţă" vine la București

"Lacul lebedelor pe gheaţă" vine la București

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.12.2013, 16:56 | Modificat la 12.12.2013, 17:12

Producția va fi pusă în scenă, pe 18 ianuarie, la Sala Palatului.

Nu ai cum să rămâi insensibil la prestaţiile sportivilor în competiţiile de patinaj.

Milioane de oameni urmăresc cu sufletul la gură numerele de dans pe gheaţă şi le tresaltă inima când sunt executate elemente dificile, pe muchia unei patine.

Iar când acest sport minunat se întâlneşte cu baletul clasic, atunci gândul ne duce la Sankt Petersburg.

Articolul continuă după reclamă

Nu este musai să mergem până acolo, însă ca să vedem spectacolele de poveste ale Ansamblului de Stat al Baletului pe Gheaţă din Sankt Petersburg, pentru că vin ei la noi, în Bucureşti.

Despre reprezentaţia de la Sala palatului de luna viitoare ne spune mai multe impresarul Christian Raetscher, care a fost astăzi în studioul Observatorului.