Observator » Evenimente » "Nu interzicem niciunui român să plece la muncă în străinătate", spune premierul Orban (Video)

"Nu interzicem niciunui român să plece la muncă în străinătate", spune premierul Orban (Video)

Cristian Ionescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.04.2020, 22:42 | Modificat la 10.04.2020, 22:46

Premierul Ludovic Orban a precizat, pentru Observator, că nu se poate interzice niciunui român să plece la muncă în străinătate, mai ales dacă nu pot câștiga în țară cât li se oferă în afara ei de angajatorul respectiv.

Premierul Ludovic Orban a precizat, pentru Observator, că nu se poate interzice niciunui român să plece la muncă în străinătate, mai ales dacă nu pot câștiga în țară cât li se oferă în afara ei de angajatorul respectiv.

Premierul Orban a precizat, însă, că aceste plecări trebuie să se desfășoare cu respectarea legilor aflate în vigoare.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările