Observator » Evenimente » Și-a condus mama spre moarte, după ce ar fi adormit la volan. Femeia de 72 de ani s-a stins pe locul din dreapta, lângă fiica ei, pe o șosea din Galaţi

Video Și-a condus mama spre moarte, după ce ar fi adormit la volan. Femeia de 72 de ani s-a stins pe locul din dreapta, lângă fiica ei, pe o șosea din Galaţi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.05.2024, 09:30 | Modificat la 25.05.2024, 09:27

Un grav accident a avut loc în această dimineaţă, în localitatea Piscu din judeţul Galaţi.

O femeie de 72 de ani, pasageră într-un autoturism, a murit după ce maşina în care se afla a intrat într-un autotren.

Femeie moartă pe locul din dreapta, după ce fiica ei a adormit la volan

La volan se afla fiica femeii, în vârstă de 42 de ani, care a pierdut direcţia de mers după ce ar fi adormit la volan. 

Articolul continuă după reclamă

Aceasta a scăpat cu viaţă, însă a fost transportată de urgenţă la spital. Traficul din zonă a fost blocat şi deviat prin terenurile agricole din apropiere accidentului.