Observator » Evenimente » Şofer de TIR, depăşire criminală pe serpentinele unui munte din Neamţ. O cameră de bord a filmat momentul 

Video Şofer de TIR, depăşire criminală pe serpentinele unui munte din Neamţ. O cameră de bord a filmat momentul 

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.09.2024, 14:10 | Modificat la 05.09.2024, 14:12

Inconştienţă la volan: un şofer de TIR a făcut o depăşire ilegală şi periculoasă, pe un drum de munte din judeţul Neamţ. 

Momentul a fost surprins de camera de bord a unui şofer. În filmare se poate vedea cum TIR-ul depăşeşte o maşină pe linie continuă şi în curbă, pe DN15, la ieşirea din localitatea Grozăveşti. 

Bărbatul care a filmat totul a sesizat fapta la poliţie.

Oamenii legii încearcă acum să-l identifice pe şoferul TIR-ului pentru a-l sancţiona. 

Articolul continuă după reclamă