Video Şoferul autocarului implicat în accidentul fatal de pe DN 67 din Vâlcea consumase alcool. Inconştienţa a dus la moartea unui bărbat
Inconştienţa la volan a provocat o tragedie pe DN 67 din comuna Bărbăteşti, din judeţul Vâlcea! Atenţie urmează detalii cu un puternic impact emoţional!
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Deşi băuse alcool, şoferul unui autocar nu a mai ţinut cont de pericolul în care îi pune pe pasageri şi s-a urcat la volan. La scurt timp însă, autocarul s-a ciocnit violent de o maşină în care se afla un bărbat de 56 de ani.
În urma impactului, şoferul autoturismului a murit pe loc, iar două persoane au fost rănite. Ambele victime au fost transportate la spital. Şoferul avea o alcoolemie de 0,10 mg/l alcool pur în aerul expirat. Poliţiştii au deschis acum o anchetă.
Ți-a plăcut acest articol?
Like | 1 vot
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰