Video Supărat că barmanița nu i-a dat înapoi banii pierduți la păcănele, un gălățean a jefuit localul, apoi a fugit în pădure
Supărat că a pierdut la păcănele, un bărbat de 31 de ani a dat spargerea într-un bar dintr-o localitate gălăţeană. A luat din sertarul cu încasări aproape 7.000 de lei, apoi a fugit. a fost prins într-o pădure și dus de polițiști la audieri.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cea care a dat alarma a fost angajata localului din Munteni, care le-a spus poliţiştilor că bărbatul a obligat-o să îi restituie banii pierduţi. Pentru că femeia a refuzat, hoţul a pătruns în spatele tejghelei şi a luat din sertarul cu încasări suma de 6.700 de lei. S-a făcut apoi nevăzut, nu înainte de a o ameninţa pe barmaniţă. În cele din urmă, poliţiştii i-au dat de urmă într-o pădure şi l-au dus la audieri.
Pe numele lui a fost deschis un dosar penal pentru furt şi ameninţare.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰