Observator » Evenimente » Trei TIR-uri s-au făcut scrum într-o parcare din Arad

Trei TIR-uri s-au făcut scrum într-o parcare din Arad

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.10.2018, 12:38 | Modificat la 30.10.2018, 12:39

Trei TIR-uri s-au făcut scrum într-o parcare din Arad. Pompierii au fost chemţi prea târziu, astfel că nu au putut decât să se asigure că flăcările nu vor ajunge şi la alte camioane.

Trei TIR-uri s-au făcut scrum într-o parcare din Arad. Pompierii au fost chemţi prea târziu, astfel că nu au putut decât să se asigure că flăcările nu vor ajunge şi la alte camioane.

Incendiul a fost semnalat în dimineaţa de marţi, în jurul orei 3, iar pompierii din Arad au mers la Cicir, într-o parcare de TIR-uri unde trei camioane ardeau generalizat.

Flăcările se manifestau violent la cele trei camioane, parcate foarte aproape unul de celălalt. Incendiul a fost stins de două autospeciale în aproximativ o oră.

Articolul continuă după reclamă

Pompierii arădeni cred că o defecţiune electrică la unul dintre TIR-uri a cauzat incendiul, care a fost anunţat prea târziu. Parcarea nu beneficia de pază şi nici de camere de supraveghere, iar şoferii nu erau niciunul la cabină.