Observator » Evenimente » Tren deraiat în Bistrița-Năsăud! Mai multe vagoane încărcate cu lemne au sărit de pe șine

Tren deraiat în Bistrița-Năsăud! Mai multe vagoane încărcate cu lemne au sărit de pe șine

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.03.2018, 21:28 | Modificat la 15.03.2018, 21:38

Un tren de marfă a deraiat în zona gării dealul Ștefăniței din Bistrița-Năsăud, mai multe trenuri inter-regio fiind în imposibilitatea de a-și continua drumul.

Un tren de marfă a deraiat în zona gării dealul Ștefăniței din Bistrița-Năsăud, mai multe trenuri inter-regio fiind în imposibilitatea de a-și continua drumul.

Incidentul s-a petrecut la ieșirea din Dealul Ștefanitei spre Săliștea de sus, Maramureș. Mai multe vagoane ale unui tren încărcat cu lemne au sărit de pe șine.

În urma incidentului, trenurile IR Sighet - București și Sighet Timișoara nu mai pot continua traseul.

Articolul continuă după reclamă

Cel mai probabil, calatorii vor fi transbordați cu autobuze.