Observator » Evenimente » Turistă moartă în drum spre mănăstire, în judeţul Argeş. Femeia a căzut în gol când urca drumul către Biserică

Turistă moartă în drum spre mănăstire, în judeţul Argeş. Femeia a căzut în gol când urca drumul către Biserică

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.09.2018, 17:15 | Modificat la 04.09.2018, 23:33

O femeie de 50 de ani a murit, marţi, după ce a căzut de la o înălţime de 100 de metri, de pe un drum care duce către Mănăstirea Cetăţuia, judeţul Argeş. 

O femeie de 50 de ani a murit, marţi, după ce a căzut de la o înălţime de 100 de metri, de pe un drum care duce către Mănăstirea Cetăţuia, judeţul Argeş. 

O femeie a murit dupa ce a cazut intr-o rapa langa Manastirea Cetatuia

Femeia a căzut de pe o potecă, în urcă drumul către Biserică. Câţiva martori au găsit-o inconştientă şi au sunat urgent la 112. O autospecială cu pompieri, un echipaj SMRD şi o echipă de salvamontişti au fost trimise la faţa locului.

Articolul continuă după reclamă
O femeie a murit dupa ce a cazut intr-o rapa langa Manastirea Cetatuia

Victima are 50 de ani şi este din judeţul Buzău. Autorităţile din Câmpulung Muscel au deschis o anchetă care va stabili împrejurările în care s-a produs tragedia. 

Pe acelaşi subiect

Sursă: Agerpres