Video Un bărbat de 55 de ani, la un pas de înec, după ce a ignorat steagul roşu în Eforie Nord. A fost scos fără puls din apă şi resuscitat zeci de minute
Steagul roşu nu mai e o piedică pentru unii turişti care ţin morţiş să intre în mare, în această perioadă.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Ieri, în staţiunea Eforie Nord, un bărbat de 55 de ani s-a aventurat în apele învolburate fără să mai ţină cont de interdicţie, vântul puternic sau de valurile imense. Salvamarii l-au scos inconştient şi fără puls, dar au reuşit să-l readucă la viaţă după manevrele de resuscitare.
Turistul a rămas internat la Spitalul Judeţean din Constanţa. Sfârşitul de sezon a provocat numeroase înecuri pe litoralul românesc şi nu sunt puţine cazurile în care turiştii au ignorat avertizările, iar salvamarii au fost nevoiţi să-i scoată cu forţa din apă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰