Observator » Evenimente » Un fost viceprimar din Bihor, găsit mort lângă combina de recoltat. Primăriţa crede că ar fi făcut infarct

Un fost viceprimar din Bihor, găsit mort lângă combina de recoltat. Primăriţa crede că ar fi făcut infarct

Un fost viceprimar din Bihor a murit, după ce a căzut sub combina de recoltat
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.07.2022, 14:46 | Modificat la 13.07.2022, 16:35

Sfârşit tragic pentru un fost viceprimar din comuna bihoreană Drăgăneşti. Florin Sala a murit subit şi a fost găsit chiar lângă combina de recoltat. Bărbatul avea doar 52 de ani.

Tragedia s-a produs pe un teren agricol, unde bărbatul strângea recolta. Trupul neînsufleţit a fost găsit chiar lângă combină. Se crede că bărbatului i s-ar fi făcut rău. A mai apucat să oprească utilajul, înainte de a se prăbuși la pământ. A fost găsit de un localnic lângă utilaj. Bărbatul a sunat la 112. Politicianul a fost resuscitat la fața locului, fără succes, însă. 

Primăriţa crede că bărbatul ar fi făcut infarct. Procurorii au deschis un dosar penal în cadrul căruia cercetează cum s-a petrecut accidentul. Corpul bărbatului a fost dus la medicină legală pentru necropsie.

Florin Sala a fost viceprimar al comunei în mandatul 2016 - 2020. În prezent el era consilier local ales pe listele PSD.

Articolul continuă după reclamă