Un gorjean îşi caută fiica de 13 ani. Copila ar fi urcat azi noapte într-o mașină care o aștepta în fața casei
O fată în vârstă de 13 ani din comuna Bengești-Ciocadia, județul Gorj, este căutată de poliție după ce, în noaptea de 27 spre 28 iunie, a plecat de la casa bunicului şi nu s-a mai întors. Copila ar fi urcat într-o mașină care o aștepta în fața casei.
Polițiștii din cadrul Secției 9 Novaci au fost sesizați, sâmbătă, 28 iunie, de către tatăl fetei, cu privire la dispariția fiicei sale, Stan Andreea Vera, în vârstă de 13 ani. Copila locuiește în comuna Bengești-Ciocadia și, potrivit relatărilor familiei, ar fi plecat în toiul nopții de la locuința bunicului său şi nu s-a mai întors. Din primele verificări efectuate de oamenii legii reiese că plecarea a fost voluntară.
Tânăra ar fi urcat într-o maşină care o aștepta în fața casei, iar până în prezent nu a fost stabilită direcția în care s-a îndreptat.
Semnalmentele minorei:
- Înălțime: 1,60 m
- Greutate: 60 kg
- Păr: șaten, lung
- Ochi: căprui
- Ten: închis
- Față: ovală
Nu se cunosc detalii cu privire la hainele pe care le purta fata în momentul plecării.
Autoritățile fac apel la populație: oricine deține informații care ar putea duce la găsirea fetei este rugat să sune de urgență la 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.
