Un vrâncean emoţionat a băut un păhărel înainte de examenul auto pentru a prinde curaj. Poliţistul l-a ''mirosit'' pe loc
''Curaj lichid'' înainte să dea de permis. Un bărbat de 30 de ani, din Nereju, s-a prezentat băut la proba practică pentru obţinerea permisului de conducere, a informat Instituţia Prefectului din judeţul Vrancea.
![Imagine ilustrativă Imagine ilustrativă](https://img.observatornews.ro/0/2022/12/15/502321/examen-auto-46fc5a47.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un bărbat din Vrancea s-a gândit să-şi facă puţin curaj înainte să dea proba practică pentru permisul de conducere. Miercuri, 14 decembrie, poliţiştii au avut parte de o surpriză când s-a prezentat candidatul din comuna Nereju, judeţul Vrancea, în vârstă de 30 ani.
Bărbatul mirosea extrem de puternic a alcool, ceea ce a determinat solicitarea unui echipaj de la Biroul Rutier Focşani. Astfel, echipajul trimis s-a deplasat la faţa locului, candidatul fiind testat cu alcooltestul, rezultatul emis fiind de 0,50% alcool în aerul respirat, potrivit comunicatului Prefecturii Vrancea.
Potrivit sursei citate, în urma verificărilor întreprinse, candidatul a fost respins de la examenul auto.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰