Un orădean în izolare, venit din Anglia, a făcut mii de lei vânzând droguri prin gardul locuinței
Procurorii DIICOT, Serviciul Teritorial Oradea, au dispus reținerea pentru o perioadă de 24 de ore a unui bărbat, pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic internaţional de droguri de risc și trafic de droguri de risc, în formă continuată.
![](https://img.observatornews.ro/0/2020/4/10/354939/158652974529371a06.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Procurorii DIICOT, Serviciul Teritorial Oradea, au dispus reținerea pentru o perioadă de 24 de ore a unui bărbat, pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic internaţional de droguri de risc și trafic de droguri de risc, în formă continuată.
În cauză s-a stabilit că inculpatul a intrat în ţară prin P.T.F. Borş, călătorind din Anglia, după care a intrat în autoizolare pentru 14 zile. La intrarea în ţară, acesta a adus cu el cannabis, din care, a comercializat o parte, chiar din starea de autoizolare în care se afla.
Ulterior, procurorii DIICOT, împreună cu ofițerii de poliție judiciară din cadrul BCCO Oradea au efectuat o acțiune de prindere în flagrant a inculpatului B.A.I., imediat după ce acesta a vândut 60 pliculeţe cu cannabis(aproximativ 100 de grame), contra sumei de 4.400 de lei, prin gardul locuinţei sale din județul Bihor, unde se afla în autoizolare.
În urma percheziției au fost ridicate alte 11 pliculeţe cu cannabis, deţinute de inculpat în vederea comercializării.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰