Observator » Evenimente » "Weekend-ul curățeniei" în București. 300 de angajaţi ai STB curăţă depourile, staţiile şi mijloacele de transport public

"Weekend-ul curățeniei" în București. 300 de angajaţi ai STB curăţă depourile, staţiile şi mijloacele de transport public

"Weekend-ul curățeniei" în București. 300 de angajaţi ai STB curăţă depourile, staţiile şi mijloacele de transport public "Weekend-ul curățeniei" în București. 300 de angajaţi ai STB curăţă depourile, staţiile şi mijloacele de transport public - Facebook
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.07.2021, 17:28 | Modificat la 10.07.2021, 17:43

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, anunţă ” weekend-ul curăţeniei” în care 300 de angajaţi ai STB curăţă şi igienizează depourile, adăposturile din staţii şi mijloacele de transport.

”Azi şi mâine, în «week-end-ul curăţeniei», 300 de angajaţi ai STB curăţă şi igienizează depourile, adăposturile din staţii şi mijloacele de transport public urban. Ne străduim să oferim treptat bucureştenilor, în limita bugetului de care dispunem, un transport public civilizat şi modern”, a transmis, sâmbătă, primarul general.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

Nicuşor Dan afirmă că  doreşte ca trasportul în comun să devină ”o opţiune cât mai atractivă pentru deplasarea în oraş”.