Observator » Ştiri externe » 500 de imigranţi, prinşi în flagrant

500 de imigranţi, prinşi în flagrant

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.03.2014, 07:21 | Modificat la 19.03.2014, 08:29

500 de imigranţi clandestini au fost prinşi în timp ce treceau fraudulos graniţa în enclava spaniolă Melilla din nordul Africii.

Oamenii încercau să sară gardul când au fost prinşi de vameşi. Mulţi dintre imigranţi erau răniţi şi au fost purtaţi pe braţe până la ambulanţe. Deocamdată nu se ştie câţi au reuşit să treacă graniţa