Observator » Ştiri externe » Barack Obama a fost vedeta unui meci de golf caritabil, în Scoţia

Barack Obama a fost vedeta unui meci de golf caritabil, în Scoţia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.05.2017, 08:53 | Modificat la 27.05.2017, 11:17

Barack Obama a mers pentru prima oară în vizită în Scoţia. Fostul preşedinte american a jucat golf  pe unul dintre cele mai vechi terenuri din lume.

Barack Obama a mers pentru prima oară în vizită în Scoţia. Fostul preşedinte american a jucat golf  pe unul dintre cele mai vechi terenuri din lume.

Cu zâmbetul pe buze, acesta a glumit cu spectatorii care au venit special să-l vadă. Potrivit organizatorilor, publicul a fost atât de numeros încât a fost înregistrat un număr record de spectatori la un meci de golf care nu face parte dintr-un turneu oficial.

Excursia sa în Europa a continuat în capitala Scoţiei, unde a participat la un eveniment caritabil.

Articolul continuă după reclamă