Cea mai dură cursă din lume

Cel mai dur om de pe planetă e un britanic. El a câştigat o cursă cu obstacole extrem de dificilă de 13 kilometri. Concursul a avut loc în Marea Britanie iar la start s-au aliniat 5 mii de oameni însă nu toţi au rezistat

Peste 5.000 de curajoşi din 37 de ţări s-au întrecut pentru titlul de "Cel mai dur om", un concurs desfăşurat pe tărâm britanic. Şi, pentru a câştiga titlul şi trofeul, concurenţii au avut de parcurs un traseu extrem de dificil. Mai precis 13 kilometri de alergare deloc lină. Drumul a fost presărat cu obstacole, dintre cele mai dificile: baricade din lemn, gropi cu noroi, garduri înalte şi chiar şi porţiuni de înotat pe sub apă.

Chiar şi aşa, mulţi au vrut să arate impecabil, măcar la start, aşa că s-au îmbrăcat în costume de super-eroi. La finalul alergării, toţi erau însă identici: plini de noroi din cap până în picioare.

Câştigător a fost un britanic, care a reuşit să termine cursa într-o oră şi jumătate.

La final, concurenţii au fost răsplătiţi cu băuturi calde, pături şi medalii.

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?