Observator » Ştiri externe » Compania Yahoo şi-a spionat utilizatorii pentru FBI

Compania Yahoo şi-a spionat utilizatorii pentru FBI

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.10.2016, 07:42 | Modificat la 16.05.2017, 07:05

Compania Yahoo este în centrul unui uriaş scandal în care este acuzată că şi-a spionat utilizatorii. Ar fi colaborat cu FBI şi cu Agenţia pentru Securitate Naţională, dându-le acces la anumite mesaje transmise sau stocate în conturile de mail.

Compania Yahoo este în centrul unui uriaş scandal în care este acuzată că şi-a spionat utilizatorii. Ar fi colaborat cu FBI şi cu Agenţia pentru Securitate Naţională, dându-le acces la anumite mesaje transmise sau stocate în conturile de mail.