Observator » Ştiri externe » Deșteaptă-te române!, cântat la balcoane, la Busto Arsizio, în mijlocul epidemiei de coronavirus din Italia (video)

Deșteaptă-te române!, cântat la balcoane, la Busto Arsizio, în mijlocul epidemiei de coronavirus din Italia (video)

Cosmin Stăniloiu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.03.2020, 12:56 | Modificat la 16.03.2020, 12:57

Deșteptă-te române!, imnul României, a fost cântat la balcoane, la Busto Arsizio, în mijlocul epidemiei de coronavirus din Italia.

Deșteptă-te române!, imnul României, a fost cântat la balcoane, la Busto Arsizio, în mijlocul epidemiei de coronavirus din Italia.

Octavian Diaconu, un român care locuiește în Busto Arsizio, a filmat duminică seara momente emoționante de la fereastra casei sale, dintr-un cartier de blocuri.

Imnul național al româniei e cântat, din câte se pare, la trompetă, de la una dintre ferestre, în timp ce zeci de ascultători încep să aplaude.

Articolul continuă după reclamă