Observator » Ştiri externe » E-mail-urile, mai romantice decât apelurile telefonice

E-mail-urile, mai romantice decât apelurile telefonice

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.09.2015, 16:37 | Modificat la 02.09.2015, 16:57

Scrisorile de dragoste rămân la mare căutare între îndrăgostiţi. Fie ele şi în varianta tehnologizată. Un studiu al cercetătorilor californieni arată că e mai romantic să inviți pe cineva la întâlnire printr-un e-mail decât printr-un apel de pe telefon.

Scrisorile de dragoste rămân la mare căutare între îndrăgostiţi. Fie ele şi în varianta tehnologizată. Un studiu al cercetătorilor californieni arată că e mai romantic să inviți pe cineva la întâlnire printr-un e-mail decât printr-un apel de pe telefon.